Firma SONAX należy do Grupy Hoffmann & Sohne, rodzinnego przedsiębiorstwa z siedzibą w Neuburgu nad Dunajem. Korzenie firmy sięgają roku 1905, natomiast firma SONAX powstała w połowie latpięćdziesiątych XX stulecia.

Pojawienie się w roku 1994 firmy SONAX w świecie wyścigów samochodowych Formuły 1 oraz otrzymany przez nią Certyfikat Jakości ISO DIN 9001, wpłynął bardzo korzystnie na wizerunek firmy i odgrywa do dziś ogromne znaczenie przy nawiązywaniu współpracy z nowymi kontrahentami.

W dniu dzisiejszym SONAX z 350 pracownikami i obrotem mierzonym w milionach Euro, jest wiodącym europejskim producentem środków do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji samochodów, motocykli i rowerów. Wytwarzanych jest łącznie ok. 100 różnych produktów. Eksportuje się je do ponad 70 krajów świata. Oprócz artykułów z serii "Zrób to sam", przeznaczonych dla użytkowników samochodów osobowych, SONAX posiada produkty dla profesjonalistów z warsztatów, środki chemiczne do użycia w myjniach automatycznych, ręcznych, stanowiskach samoobsługowych oraz zestawy środków do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji motocykli i rowerów.

Firma SONAX już od początku swojego istnienia zwraca szczególną uwagę na wysoką jakość nie tylko swoich produktów ale również ich opakowań. Wszystkie receptury produktów zatwierdzone są przez Niemieckie Ministerstwo Ochrony Środowiska.