Sonax Zestaw do polerowania i renowacji reflektorów
 • Sonax Zestaw do polerowania i renowacji reflektorów

SONAX Zestaw do renowacji reflektorów

KOD PRODUKTU: 405.941

Do polerowania pożółkłych i zmatowiałych reflektorów wykonanych z tworzywa sztucznego. Zabezpiecza i chroni przed ponownym żółknięciem odnowione powierzchnie.

73,79 zł
Brutto
Ilość sztuk

Stan
dostępny
Czas dostawy
do 2 dni roboczych
 • Koszt wysyłki
 • 405.941
  
  

  Zestaw do ręcznego regenerowania zmatowiałych i pożółkłych plastikowych kloszy reflektorów. W dwóch szybkich krokach, przywraca oryginalną przezroczystość kloszy reflektorów, usuwa drobne zarysowania oraz zabezpiecza przed ponownym ich zmatowieniem i wyblaknięciem.

  Szybki  i ekonomiczny sposób na przywrócenie reflektorom atrakcyjnego wyglądu oraz zwiększenie bezpieczeństwa dzięki zwiększeniu wydajności świateł w samochodzie. Zestaw wystarcza do regeneracji dwóch par reflektorów.

  Sposób użycia: Przed rozpoczęciem regeneracji reflektorów, umyć dokładnie szamponem nabłyszczającym SONAX i zabezpieczyć/okleić dokładnie powierzchnie dookoła reflektorów (maska, zderzak, atrapa chłodnicy, błotniki).

  SZLIFOWANIE: Przymocować  nakładki szlifujące w kształcie kwiatka (P5000) do szarego uchwytu, zmoczyć wodą i dociskając lekko wyszlifować reflektor (zdj. 1) do momentu aż cała powierzchnia stanie się równa i matowa. Zmoczyć szlifowaną powierzchnię jeszcze raz i powtórzyć czynność. Po zakończeniu usunąć pozostałości ściereczką znajdującą się w zestawie.

  POLEROWANIE: Nałożyć pastę do polerowania SONAX  na białą stronę gąbki do polerowania (zdj. 2) i polerować dociskając z umiarkowaną siłą do momentu usunięcia matowej powierzchni(zdj. 3) Jeżeli zachodzi konieczność, nałożyć większą ilość pasty. Aby sprawdzić efekt polerowania oraz po ukończeniu wytrzeć ściereczką znajdującą się w zestawie (zdj. 4).

  ZABEZPIECZANIE: Otworzyć saszetkę zawierającą ściereczkę nasączoną środkiem zabezpieczającym i dokładnie przetrzeć wyszlifowane i wypolerowane reflektory(zdj. 5). Odczekać 30 minut do uzyskania optymalnego zabezpieczenia (nie dotykać ani nie wycierać reflektorów). Jedna ściereczka wystarcza na zabezpieczenie dwóch reflektorów.

  UWAGA: w przypadku regeneracji tylnych lamp, etap 1 (szlifowanie) może zostać pominięty. W przypadku głębokich rys, nie usuwać ich za pomocą grubszego papieru ściernego. Może spowodować to usunięcie oryginalnej lakierowanej warstwy ochronnej reflektora, a w konsekwencji bardzo szybkie jego zmatowienie i zwiększenie podatności na zarysowanie. W przypadku silnie wyblakłych, zmatowiałych reflektorów lub posiadających głębokie rysy, pęknięcia i odpryski regeneracja może okazać się nieskuteczna.

  https://www.youtube.com/watch?v=Meg617k_sZU&list=PLRld9iOz6Jod3VyLYxbLoKilLK_AHoj9w&index=18

   

  Zawartość zestawu: 

  • SONAX pasta do polerowania reflektorów - 75ml,
  • SONAX ściereczka nasączona środkiem zabezpieczającym - 2szt,
  • SONAX gąbka do polerowania - 2szt,
  • uchwyt do szlifowania,
  • nakładki do szlifowania (P5000) - 8szt.,
  • ściereczka do polerowania/czyszczenia - 4szt.

  5 produktów, z tej samej kategorii

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: